Borac-Rudar 0:4,tok meča odredila sudijska lakrdija

Posted: 7 Oktobra, 2013 in Uncategorized

U derbiju kola Borac je ugostio Rudar iz Stanara i ubjedljivo je poražen.Obe ekipe igrale su bez najboljih igrača , Rudar je bio oslabljen neigranjem Kvržića,Kerića i Sekulića dok kod domaćina nije bilo Trutine i Kulage.

100_3750

Obe ekipe su jednako željele pobjedu.Nakon početnog ispitivanja snaga u 27. minuti golman Gojić prvi dolazi do lopte , ali ga napadač gostiju obara te lopta dolazi do Radića koji postiže gol za 0:1.Samo glavni sudija nije vidio ili nije želio da vidi taj kontakt.Još nekoliko diskutabilnih odluka unjelo je nervozu kod ekipe Borca.U 43. minuti poslije uigrane akcije gostiju Erić postiže pogodak za 0:2

Krenuli su na sve ili ništa domaći u drugom poluvremenu.Međutim u 58. minuti sudija je vidio neki faul Simića koji je još dobio i žuti karton.Radić postiže fantastičan gol.Samo 4. minute kasnije Erić postavlja končanih 0:4.

Jedina svijetla tačka je što se utakmica odigrala u fer i korektnoj atmosferi te što su ekipe uspjele da održe prijateljske odnose.

Stadion u Lužanima. Gledalaca: 50. Sudija: Stanko Todorović. Pomoćnici: Dejan Lazić i Dejan Mitrović. Delegat: Božo Lazić. Strijelci: 0:1 Radić (27’), Erić (43’), 0:3 Radić (58’), 0:4 Erić (62’). Žuti kartoni: Kojić, Simić (Borac), Slijepčević, Šljivić (Rudar). Igrač utakmice: Ljubiša Erić (Rudar)

Borac: Gojić, Bojanović (od 75’ Anđelković), Simić (od 75’ Balešević), Nedić (od 75’ Ćorić), Bašić, Kulaga, Makivić, Liščić, Savić (kap), Kojić, Budeša. Trener: V.Plavšić
Rudar: Dragičević (kap), Marić, Šljivić
(od 76’ Španić), Šetušić, Stokić, Baćić, Vasić (od 85’ Tadić, Slijepčević, Radić, Aladžić (od 76’ Simić), Erić. Trener: A.Tadić.

Gostujućom pobjedom u Zborištu na drugo mjesto sa tri boda zaostatka izbila je ekipa Borca iz Kotorskog. Stopostotan učinak ove sezone na stadionu Lavulji produžila je ekipa 4.Jula i zauzela visoku četvrtu poziciju. Osinjani ni u trećem pokušaju nisu uspjeli doći do prvih bodova na gostovanju, bolji je bio Željezničar. Vučijak nije dozvolio iznenađenje u duelu sa neugodnim BSK-om i polako se probija u gornji dio tabele.