Prekid u Lužanima

Posted: 20 Oktobra, 2013 in Uncategorized

Utakmicu 8. kola MOL Doboj, koja je jučer  igrana u Bosanskim Lužanima između  Borac i 27. Jul-a, zasjenio je incident koji je izazvao gostujući golman Nadir Merdžanović i glavni sudija Stanko Todorović. Naime u 54. minuti, pri rezultatu 3:0 za domaćine, spomenuti golman pokušao je oteti kartone sudiji.

Golmana  je isfrustriralo nekorektno suđenje glavnog suca, a sve je puklo nakon što je Todorović golmanu pokazao put u svlačionicu jer se sukobio sa saigračem. Ta odluka toliko je razbjesnila Merdžanovića da je krenuo na sudiju i pokušao da mu otme kartone.Todorović je prekinuo utakmicu.

Cjelokupna situacija pomalo je šokirala domaćine. Priznaju da je Todorović donio pogrešnu odluku, ali i napominju da se gostujući golman ipak trebao suzdržati.

Utakmica je sjajno počela za domaće , Trutina se našao oči u oči sa golmanom i nije mu bilo teško da smjesti loptu u mrežu.Imali su i gosti svoje prilike , ali Gojić je sigurnim intervencijama sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Na početku drugog poluvremena Bašić povećava prednost domaćina,dok je Savićev gol za 3:0 bio povod za nemili događaj.

Nažalost glavni arbitar još jednom je pokazao da nije u stanju da sudi i ovaj najniži rang takmičenja,ne samo zbog prekida već i zbog cjelokupno lošeg vođenja meča.

Za Borac su nastupili:Gojić,Bojanović,Simić,Budeša,Bašić,Kulaga Dalibor,Kulaga Dario,Kojić,Savić,Lisičić i Trutina.

U ostalim susretima Željezničar je uzeo bod prvoplasiranom Rudaru,rezultat je bio 2:2.Vučijak je 5:2 savladao Polet.BSK u gostima bolji od Zborišta sa 2:1.Kotorani su 2:0 pobjedili Borac 1975.Slobodana je bila ekipa 4.Jul-a.

Rezultati 8. kola:Vučijak-Polet 5:2

Željezničar-Rudar 2:2

Borac-27.Juli 3:0 prekid

Zborište-BSK 1:2

Borac K-Borac 1975 2:0