Borac zaustavljen u grupi na turniru u Modriči

Posted: 18 Januara, 2014 in Uncategorized

Ekipa Borca jučer je igrala na 19. tradicionalnom Svetosavskom turniru u Modriči.U sastavu Gojić, Kojić, Balešević, Ćorić, Budeša, Bojanović, Trutina, Simić i Makivić ostvarena su dva remija i dva poraza.

Prvu utakmicu Borac je igrao protiv trećeligaša Vranjaka. Borac je bio dominantnija ekipa cijelu utakmicu, dopustivši protivniku da u prvom poluvremenu uputi samo jedan šut ka golu.Redale su se šanse, ali lopta nije išla u mrežu dok je jedna greška golmana omogućila Vranjaku da postigne gol što se na kraju ispostavilo konačnih 0:1.

Zatim je na raspredu bio meč sa Partizanom iz Koprivne koji se takmiči u 5. ligi.Bio je to možda i najzanimljiviji meč jučerašnjeg dana.Obje ekipe igrale su otvoreno i išle na pobjedu. Borac je poveo fantastičnim pogotkom Budeše sa preko 10 metara.Patizan je poslije gola preuzeo inicijativu i dosao do izjednačenja u samom finišu prvog poluvremena. U drugom poluvremenu stvari na terenu su se zahuktale. Dolazi do naguravanja igrača, a Trutina i Bojanović bivaju isključeni kao i dva igrača Partizana.Golova do kraja utakmice nije bilo zbog čudnih sudijskih odluka zbog kojih je negodovala čitava dvorana.Partizan je bio uspješniji nakon izvodjenja penala.

Treća na raspredu bila je utakmica sa ekipom Bosne iz Mionice, druga liga Federacije BiH.Borac je poveo 2:0 golovima Budeše i Makivića, ali Bosna je do kraja uspjela doći do izjednačenja.Ipak Borac je slavio nakon penala.

Za kraj Borac je igrao za prolaz protiv kadeta prvoligaša  Modriče . Tražili su igrači Borca gol koji bi ih odveo do naredne faze takmičenja, međutim sve promašaje modričani kažnjavaju golom iz kontre za 1:0 odnosno konačan rezultat.

Da je bilo više sportske sreće bio bi Borac sada u narednoj fazi takmičenja, ali nadajmo se da će ta sreća pogledati igrače Borca u nastvaku šampionata koji bi se trebao nasatviti krajem marta/početkom aprila.