Borac startovao silovito

Posted: 23 Marta, 2014 in Uncategorized

U 12. kolu MOL Doboj Borac je ugostio ekipu Željezničara.

100_3750

U uvodnim minutama meča gosti su imali nekoliko šansi ali ih nisu iskoristili.U 13 minuti sam u kaznenom prostoru ostao je Trutina i fantastičnim pogotkom pogodio za vodstvo domaćih.Već u sledećem napadu Budeša sa 20-ak metara šalje loptu u mrežu za 2:0. Redale su se šanse, a 43. minuti Trutina se opet nalazi u situaciji da postigne gol i naravno ne propušta da poveća vodstvo. Minut kasnije Kojić postiže odličan gol za 4:0.

U drugom poluvremenu fudbaleri Borca priveli su posao kraju.U 64. minuti Makivić na efektan način postiže gol za 5:0, a u 68. minuti Ćorić pogađa za konačnih 6:0.

Utakmica je odigrana u fer i korektnoj atmosferi, a tome je doprinjelo odlično suđenje Lazarevića sa svojim  pomoćnicima Narićem i Gajićem, kao i uvijek korektna ekipa Želje.

Ovom pobjedom Borac je zauzeo 2. mjesto na tabali sa 22 boda.

Borac: Gojić, Dragišić (Balešević), Bojanović (Bašić), Brković, Simić, Kojić, Savić, Kulaga, Makivić, Budeša, Trutina (Ćorić).

Dosta uzbudljivo bilo je  i na ostalim utakmica.Polet je bio bolji od Osinjana, slavili su sa 3:1.Lider Rudar pregazio je BSK sa 5:0.U pojezni pri rezultatu 4:3 za Zborište prekinuta je utakmica jer je sudija svirao kraj u 75. minuti.27. Juli i Borac iz Kotorskog podjelili su bodove.Slobodna je bila ekipa Vučijaka.