Borac u drugom poluvremenu do 3 boda

Posted: 31 Marta, 2014 in Uncategorized

Borac je u 13. kolu MOL Doboj gostovao kod komšija iz Zborišta.

Kao i što se očekivalo igrala se tvrda i napeta utakmica.U prvom poluvremenu domaći su imali dosta dobrih šansi , ali to nisu znali da iskoriste.Imao je i Borac svoje šanse, ali na vrijeme je svaki put reagovao golman Nišić.

Igrao se 47. minut kada je Simić bio najspretniji u kaznenom prostoru domaćih i dovodi Borac u vodstvo.U 63. minuti Popratin dobija durgi žuti karton i omogućava Borcu još lakši put do pobjede.Minut poslije Budeša pogađa za 2:0.Konačnih 3:0 postavlja kapiten Savić u 77. minutu.Mogao je Borac postići još nekoliko golova, međutim šanse nisu realizovane.

Sjenku na utakmicu baca , opet gruba igra domaćina i bespotrebna galama na sudije, koji su dosta dobro vodili ovu utakmicu.

Stadion u Zborištu. Gledalaca: 100. Sudija: Todorović Milan. Pomoćnici: Lazić Dejan i Nikola Cvjetković. Delegat: Đurđević Dragiša. Strijelci: 1:0 Simić (47’), 2:0 Budeša (64’), 3:0 Savić (77’).
Zborište:Nišić, Popratin, Vidić S., Vujić, Ignjatić ( Stanojević
), Jovanović, Marinković, Vidić B. , Ignjatić, Martić (Martić) , Šukurma (Banović).

Borac:Gojić, Simić, Brković, Bojanović, Dragišić, Kojić, Kulaga, Makivić, Savić (Savić), Budeša (Ćorić), Trutina.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Željezničar koji je na domaćem terenu nadigrao favorizovani Vučijak, iako je imao gol zaostatka. Kotorani nisu imali milosti prema gostima iz Pojezne isprativši ih kući sa pet golova u mreži. Gostujuću pobjedu upisali su 27.Juli u Osinji. BSK je slavio u duelu sa Poletom

Rudar je bio slobodan ali je zadržao prvo mjesto na tabeli. Borac je sada  na samo bod zaostatka, Kotorani imaju dva boda manje. Obije ekipe imaju utakmicu više od Rudara.