Pali i Kotorani

Posted: 6 Aprila, 2014 in Uncategorized

Borac je u 14, kolu MOL Doboj na domaćem terenu deklasirao imenjaka iz Kotorskog , rezultatom 5:2.

IMAG0040

Loše je Borac otvorio utakmicu i već u 3. minutu nakon nesporazuma odbrane i golmana gosti dolaze do vodstva, gol je postigao Fehrić.U 10. minuti domaći dolaze do izjednačenja, sjajan centaršut Kulage i još bolji udarac glavom kapitena Savića za 1:1.Odmah zatim Ćorića u u kaznenom prostoru obara Kremić.Siguran izvođač bio je Budeša.U 41. minuti Trutina je pobjegao zadnjoj liniji gostiju i matirao Smajlovića.U samom finišu prvog poluvremena Budeša postiže svoj drugi pogodak na utakmici za 4:1.

Nakon samo 5. minuta igre u drugom poluvremenu Kulaga postiže 5 gol za svoju ekipu.U 66. minuti Njemčević postiže pogodak za konačnih 5:2.

Solidno suđenje Lazarevića i pomoćnika, jedina zamjerka preveliki broj podjeljenih kartona. Stvara se utisak da je htio zadobiti autoritet na terenu olako dijeleći kartone, pokazao je 5 žutih kartona i čak 3 crvena.

Stadion u Bosanskim Lužanima. Gledalaca: 100. Sudija: Lazarević Slađan. Pomoćnici: Maksimović Davor i Mihajlović Bojan. Delegat: Milićević Zoran. Strijelci: 0:1 Fehrić(3’), 1:1 Savić (10’), 2:1 Budeša (14’), 3:1 Trutina (41’), 4:1 Budeša (44’), 5:1 Kulaga (51’), 5:2 Njemčević (66’).

Borac Bosanski Lužani:Dragosavljević,  Simić, Brković, Bojanović (Bašić), Dragišić, Ćorić, Kulaga (Savić), Makivić, Savić , Budeša , Trutina (Balešević).

Borac Kotorsko: Smajlović, Nerković, Kremić , Šehić, Salatić (Odobašić), Smajlović, Bečić, Veličanin , Njemčević, Hasić, Fehrić (Šehić).

Ovom pobjedom Borac nastavio potjeru za vodećim Rudarom koji je slavio u Podnovlju 3:1.Vučijak je sa 2:1 bio bolji od Zborišta.4. Juli savladao je Borac 1975.27. Juli je bio bolji od BSK-a. Slobodna je bila ekipa Željezničara.