Borac u finišu prokockao tri vrijedna boda

Posted: 15 Septembra, 2014 in Uncategorized

U okviru 3. kola MOL Doboj Borac je dočekao imenjaka iz Osinje. Krajnji rezultat glasio je 4:4. Četiri gola u mreži gostiju govore da je napad dosta dobro odradio svoj dio posla iako su imali još dosta šansi da zatresu mrežu Đurića, dok smo golove primili na dosta naivan način.

10540363_706583999415760_1749277901139815175_o

Odmah nakon prvog sudijskog zvižduka, tek što se krenulo sa centra Kulaga prebacuje odbranu gostiju i Ćorić se nalazi oči u oči sa gostujućim golmanom , ali je bio neprecizan. Uslovi za igru bili su veoma teški, natopljen i loš teren više je odgovaro gostima koji su navikli igrati u ovakvim uslovima. Redale su se prilike pred golom gostiju, domaći igrači izveli su preko 10 kornera u prvom poluvremenu, par puta su i osinjani oprobali šut ka golu Gojića. Igrao se 14. minut kada je Ćorić iskoristio poklon gostujućeg igrača i doveo svoj tim u vodstvo. U 29. minuti odlično izveden korner Kulage na najbolji način koristi Kozić koji glavom posprema loptu u gol. U toku je bio 35 minut kada je Šogorović Saša možda sa isto toliko metara prevario Gojića i smanjio vodstvo. Mogao je i Makivić do gola u prvom poluvremenu, ali njegov šut zaustavlja stativa.

Samo tri minuta igre u drugom dijelu  bila su dovoljna da gosti dođu do izjednačenja, nakon kornera najspretniji bio je Marinković. Brković sjajnim lobom ekspresno svojoj ekipi donosi novo vodstvo, samo dvije minute kasnije sjajan prodor Savića koji nesebično pronalazi Makivića, kojem nije bilo teško da postigne gol. Nastavio je Borac sa inicijativom, promašivale su se izgledne šanse, par puta i Đurić se našao na pravom mjestu, pomoćnik Radovanović par puta “digao” je zastavicu, kada fudbaleri Borca nisu bili u nedozvoljenoj poziciji , a u izglednoj situaciji za gol, mislivši da ih neće oštetiti. Kazna za promašaje nažalost je došla. Slobodan udarac skoro sa centra igrališta Lugonjić šalje loptu u nebranjeni dio gola. Potpuni šok viđen je u 85. minuti, kada su odbrameni igrači Borca neshvatljivo pustili Šogorovića da se prošeta kaznenim prostorom i neometano centrira za Šogorović Marka. ostaje nedoumica da li je Šogorović bio u ofsajdu kada je lopta došla do njega, ali treba vjerovati pomoćnom sudiji Omerčiću, koji je do tada odlično odradio svoj posao, kao i glavni sudija Ilić.

Stadion u Bosanskim Lužanima. Gledalaca: 100. Sudija: Ilić Goran. Pomoćnici: Radovanović Milorad i Omercic Ammar. Delegat: Kovacevic Boban. Strijelci: 1:0 Ćorić (14’), 2:0 Kozić (29’), 2:1 Šogorović S. (35’), 2:2 Marinković (48’), 3:2 Brković (51’), 4:2 Makivić (53), 4:3 Lugonjić (63’), 4:4 Šogorović M. (85’). Žuti karton: Brković (Borac), Lugonjić (Borac 1975).
Borac: Gojic, Nedic (Bojanović) , Kozić, Bašić, Simic, Savić, Kulaga ,Kojić, Ćorić, Makivic, Brković.
Borac 1975: Đurić, Milošević, Lugonjić, Mašić, Đukić, Marinković, Šogorović, Stanić, Milošević, Šogorović, Đukić.

Može se reći da su domaći izgubili dva boda, a ne osvojili jedan. Na ekipi je da se oporavi do nedelje, kada dolazi lider Hajduk iz Kožuha koji je u ovom kolu deklasirao 4. juli čak 8:0. Polet je bio bolji od Željezničara, dok BSK i Borac iz Kotorskog nisu igrali utakmicu. Zvijezda je opravdala ulogu favorita i pobjedila ekipu 27. Juli. Zborište i Vučijak podjelili su bodove.