Borac ponovo prosuo bodove kod kuće

Posted: 3 Novembra, 2014 in Uncategorized

U 10. kolu jesenjeg dijela prvenstva u Bosanskim Lužanima sastali su se domaći Borac i 27. Juli iz Kalenderovaca.

Igrači Borca loše su odigrali prvo poluvrijeme iako su poveli sjajnim golom Brkovića. Sudija Cvjetković podlegao je pritisku gostujićih igrača, koji su često trčali za njim. Nakon što nije sudio čist jedanaesterac za goste, ipak je sredinom poluvremena svirao nepostojeći penal za 27. Juli. Siguran izvođač bio je Legin.

U drugom poluvremenu potupuna ofanziva igrača Borca, ali lopta nije uspjela pronaći put do mreže. Kulaga je pogodio prečku, a Kojić stativu. Zatim dva očigledna faula za najstrožu kaznu nad Kojićem, međutim sudija je pustio prednost. Interesantna odluka da se u 16 metara pušta prednost. Na kraju se istakao i golman gostiju Bjelošević sa par dobrih intervencija i pobrinuo se da krajnji rezultat bude 1:1.

Za Borac su nastupili: Gojić, Simić, Bojanović (Makivić), Dragišić, Lisičić, Brković, Kojić, Savić, Kulaga, Budeša i Ćorić.